Головна  Новини

Новини

28 вересня 2018 року

 ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ РІДНОГО МІСТА! Місце зустрічі - бібліотека НВК № 9.

Цікавим, змістовним, інтерактивним був сьогодні урок, проведений у шкільній книгарні, де учні 7- В класу дізналися чимало нової інформації про рідне місто, брали участь у конкурсах і, як годиться на Дні народженні, бажали імениннику всього найкращого!

 

27 вересня 2018 року

До бібліотеки завітали найменші учні - першокласники, які в майбутньому, сподіваємося чиануть активними читачами нашої бібліотеки! Чекаємо завжди усіх у нашій бібліотеці!

14 вересня 2018 року

Пропонуємо вашій увазі книги, які надійшли до нашої бібліотеки.

26 квітня 2018 року

«Біль Чорнобиля з роками не зникає...»Таку назву отримала книжкова виставка в шкільній бібліотеці НВК № 9. Запрошуємо учнів і вчителів відвідати виставку.

05 квітня 2018 року

Оформлена книжкова виставка "Великдень іде - свято в душу несе". Наші читачі можуть знайти практичні поради, як традиційно святкувати пасху, який рецепт краще обрати для випічки паски, чим відрізняється писанка від крашенки, знайти оригінальні заготовки для малюнків.

04 квітня 2018 року

У зв'язку із необхідністю навчання з питань пожежної безпеки у бібліотеці НВК № 9 розгорнуто книжкову виставку "Надзвичайні ситуації". Сьогодні на виставку-діалог завітали учні 5-х класів. Вони мали змогу ознайомитися із "Порадами Королеви Безпеки".

28 березня 2018 року

Відбулося чергове засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів міста Хмельницького з теми: "Шкільна бібліотека - осередок становлення громадянина - патріота України". У роботі творчої лабораторії взяли участь 22 бібліотекаря закладів освіти.

Учасники заняття, крім теоретичних знань та професійної поради, були ознайомлені з новими варіантами створення презентацій та відеороліків.

Засідання пройшло в теплій і дружній атмосфері. Дякую за прекрасну роботу!

29 січня 2018 року

29 січня - День пам’яті Героїв Крут. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 

Запрошуємо всіх, кому не байдужа наша історія, до бібліотеки НВК № 9 ознайомитися з книжковою виставкою "Крути - смолоскип, запалений у незалежність".

26 січня 2018 року

Сьогодні в бібліотеку НВК № 9 завітали учні 3-В класу. Цікаво та змістовно пройшов урок позакласного читання "Прийшла зима біловолоса". Маленькі гості мандрували сторінками зимових свят, були ознайомлені з літературою про зиму, активно відповідали на питання. Після проведення уроку, всі бажаючі взяли книжки в бібліотеці.

22 січня 2018 року

22 січня Україна відзначає знаменний День Соборності. «Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки.

В шкільній бібліотеці НВК № 9 було організовано інформаційний калейдоскоп "Тернистий шлях до Соборності", який відвідали учні 6-х класів. Діти ознайомилися з тематичною викладкою літератури про часи становлення України як єдиної, соборної держави.

15 грудня 2017 року

Відбулося чудове свято присвячене Міжнародному дню чаю. У теплій затишній довірливій обстановці звучали пісні, вірші, легенди про чай. Діти та батьки 4-А класу НВК № 9 ознайомили присутніх з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Аромат цілющого тонізуючого напою манив та зігрівав, а розмова звеселяла серце кожного, хто брав участь в цьому заході. Всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, з домішками та без, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою.

На згадку про свято батьки та гості свята отримали трав'яні обереги.

21 листопада 2017 року

"І свободи вітер вирвався на волю". Саме таку назву отримала книжкова виставка в нашій шкільній бібліотеці. 

Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Пригадати пам'ятні події, опинитися в атмосфері Майдану в бібліотеку були запрошені учні 9-А класу. Діти переглянули відеоролик, присвячений Революції Гідності. Після якого усі присутні висловили свою думку, акцентувавши увагу на тому, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей, патриотизму та основ демократії, а будь-яке зазіхання на них зі сторони ворогів зазнає невдачі і буде покаране.

Це має пам'ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди!

Ось і завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, що проходив під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя". За цей час в нашій школі було проведено чимало цікавих та змістовних заходів, які були спрямовані на популяризацію здорового способу життя.

Активна участь учнів у проведенні Місячника є підтвердженням того, що шкільна бібліотека - інформаційно-культурний центр навчального закладу.

Будьмо, друзі, всі здорові!

Цьогоріч Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя".

"Аптека для душі" - так з давніх часів величали бібліотеки. Тому важливо, щоб шкільна бібліотека стала центром інформації збереження здоров'я. 

Головне - правильно підібрати ліки, які допоможуть вести здоровий спосіб життя! Хай у пригоді вам стануть головні фармацевти - бібліотекарі!

А навіщо нам потрібна бібліотека?

"Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці". Вдумайтесь в ці слова англійського вченого Леббока, і ласкаво просимо...ДО БІБЛІОТЕКИ!!!

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек протягом двох тижнів учні 2-4-х класів НВК № 9 брали участь у конкусі малюнків, в яких популяризували здоровий спосіб життя.

12.10.2017 року

Бібліотека - аптека для душі... До шкільної книгарні завітали із щирими та сяючими від захвату оченятами наймолодші школярі нашого закладу. Наші малята намагалися запам'ятати досить складні для них слова: "абонемент", "формуляр", а також дізналися про те, як поводити себе з книгою. Адже саме від першого відвідування та перших вражень, що склалися у дитини багато в чому залежить, чи стане книга супутником її життя, чи буде читання вірним другом та щирим порадником.

Ми чекаємо на вас! Адже попереду ще так багато різних заходів!

21.09.2017 року

 Відбулося засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів міста з теми "Скарбничка цікавих ідей" (сучасні форми роботи в шкільних бібліотеках). 

Мета заходу: показати шляхи підвищення професійного рівня та результативності роботи шкільних бібліотекарів через впровадження сучасних форм роботи.

  Щиро дякую усім учасникам! Творчої наснаги!

 

19.09.2017 року

Зазвичай зустрічі п'ятикласників з природничими науками відбуваються на відповідних уроках. Цього разу надійним помічником у знайомстві з таємницями навколишнього світу стала шкільна бібліотека НВК № 9. Учні з цікавістю працювали з довідниками, розглядали енциклопедичні видання, зачаровано слухали розповідь бібліотекаря. Така робота сприяє розширенню світогляду, заглибленню у таємниці природничих наук, вчить берегти свій дім, свою Землю.

Україна… Золота, чарівна сторона! 24 серпня Незалежна і вільна Україна святкує своє 26-ліття. З цієї нагоди в бібліотеці НВК № 9 відкрито розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «УКРАЇНА – НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА». Ми українці! Це звучить гордо. Нам пощастило народитися на мальовничій, щедрій і багатій землі. Представлена виставка показує епоху, яку наш народ переживає з високо піднятою головою.

14.08.2017 року

"ТРИ СПАСИ СЕРПНЯ"

    Саме таку назву отримала виставка-експозиція присвячена великому святу – Спасу! 

Видання про народні звичаї та традиції, представлені на виставці, допомагають читачам і гостям бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості та народні прикмети.

  Родзинкою на виставці поруч із цікавими виданнями є гостинці літа: горіхи, соковиті яблука з домашнього саду і, звичайно ж, мед!

27.04.2017 року

Відбулося засідання творчої групи бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів з теми "Професіоналізм та креативність - базові елементи розвитку інформаційного та культурного простору шкільної бібліотеки". Бібліотека, яка обслуговує дітей, є таким закладом, робота якого неможлива без грамотного, компетентного бібліотекаря-професіонала.

Креативною родзинкою було представлення книжкової виставки "Загадкова Японія" для учнів 5-Б класу у формі - виставка-діалог.

Чи залишиться бібліотека тихим місцем, де не відбувається ніяких подій, чи модернізується, усвідомивши свою потрібність, - залежить від професіоналізму та креативності її працівників!

 

 

13.04.2017 року

Учні нашої школи відвідали майстер-клас "Як Великдень на дворі, так писанка на столі", який було проведено викладачем дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Бондарчук Н. І. в читальному залі бібліотеки-філії № 4. Бібліотекарі розповіли про одне з найкращих найсвітліших свят – Великдень,познайомили з традиціями та звичаями українського народу.

Учасники майстер-класу отримали неймовірне задоволення, дізналися багато корисної інформації, навчилися створювати справжні шедеври-обереги.

21.03.2017 року

Проведено бібліотечний урок "Книги, які знають все" для учнів 3-Б класу. Метою цього уроку було розповісти дітям загальні відомості про довідкову літературу, розкрити її значення в житті людини, навчитися користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями, допомогти проникнути у світ нового, цікавого. Для перевірки й закріплення знань була проведена гра "Запитай у словника". Діти активно відповідали на поставлені запитання.

Судячи з правильних відповідей, урок не пройшов дарма – учні отримали знання, які в майбутньому допоможуть їм у навчанні.

09.03.2017 року

Березень... В цей весняний час український народ звертається до постаті Великого Кобзаря. "Слухайте голос безсмертний Тараса" - за такою назвою в бібліотеці НВК № 9 відбулась літературна година, в якій брали участь учні 8-Б класу.

Книжкова виставка "Тарасові твори сяють, як зорі" привернула увагу усіх присутніх.

Слово Шевченкове "Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!..." - стверджує наша подільська письменниця Ніна Шмурікова. 

Віримо, що поезія Великого Кобзаря засіє в душах молоді зерна добра, духовності, патріотизму!

28.02.2017 року

2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Японія - країна без перебільшення унікальна. Це країна найдавніших храмів і сакури, супертехніки і чайних церемоній. Для того щоб зрозуміти, слід пізнати...

Сьогодні було представлено виставку-подорож "Загадкова Японія" та продемонстрований відеоролик "Визначні місця Японії" для учнів початкової школи. Ця подорож відкрила для дітей багато нових та цікавих сторінок з історії країни.

Книжкова виставка-подорож продовжуватиме свою роботу протягом року, та запропонує читачам багато корисних інформаційних джерел. Завітайте на нашу виставку "Загадкова Японія", яка стала справжнім містком, що поєднує Україну з розмаїттям та багатством культури країни, де сходить сонце!

23.02.2017 року

У реалізації всіх завдань школи і функції шкільної бібліотеки важливим моментом є співпраця вчителя і бібліотекаря. Лише ця взаємодія може дати позитивний результат у формуванні системи роботи з дитячою книгою. Сьогодні в НВК № 9 незвичайний день: п’ятикласники захищали свій проект «Казочки складаємо, бо таланти маємо». З душею і натхненням представляли своїх героїв казкарі. Своєю відвертою акторською майстерністю здивували учні, які представили казку «Мишка». Велика, щира подяка усім, хто залучився до спільного проекту.

08.02. 2017 року

Каталоги та картотеки в бібліотеці. Під такою назвою в нашій бібліотеці відбувся бібліотечний урок за участю учнів 6-Б класу.

Діти ознайомилися з будовою алфавітного та систематичного каталогів, систематичною картотекою статей та краєзнавчою картотекою. Присутні із задоволенням закріпили отриману інформацію на практиці.

18.01.2017 року

В бібліотеці-філії № 4 відбулася заочна зустріч учнів 3-А класу з улюбленим дитячим письменником Всеволодом Нестайко, якому 30 січня виповнилося б 87 років. Познайомившись із біографією письменника, діти помандрували по його веселих, повчальних, жартівливих, казкових історіях, якими В. Нестайко поділився у своїх прекрасних творах: "В країні Сонячних зайчиків", "Таємниця Віті Зайчика", "Тореодори з Васюківки", "Чарівні окуляри", "Дивовижні пригоди в лісовій школі" та ін.

 

До того ж, з творами Всеволода Нестайка можна щодня познайомитись в нашій шкільній бібліотеці.

УВАГА! УВАГА! УВАГА! В школі триває рейд перевірки підручників

14 грудня 2016 року

В рамках року англійської мови в Україні відбулися Шекспірівські читання англійською. Чудовий захід підготували вчителі англійської мови. Бібліотекарь ознайомила присутніх із творчістю письменника. Учасники продемонстрували виразне читання сонетів В. Шекспіра. Переможці отримали грамоти.

29 листопада 2016 року

Вже стало гарною традицією проводити різноманітні заходи в бібліотеці філії № 4. День періодики влаштували бібліотекарі для учнів 2-Г класу нашої школи. Учні 3-х класів презентували журнали, які є в нашій шкільній бібліотеці та допомогли організувати і провести роботу в групах "Мій улюблений журнал". Такі заходи сприяють розвитку читацької активності та розвитку пізнавальної діяльності.

21 листопада відповідно до Указу Президента України відзначається День Гідності та Свободи! Саме в цей день, на Майдані зібралися перші декілька сотень протестувальників. Це був день СВОБОДИ, НАДІЇ, СВЯТО ВІЛЬНИХ УКРАЇНЦІВ.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу заплачено ціну: своє життя віддали молоді і найкращі. Ті герої Небесної сотні мають стати для нас прикладом, і маємо робити все від нас залежне, щоб ті смерті не були марними. Слава Україні!

27 жовтня 2016 року

Відбулося засідання творчої групи бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів з теми „Творча майстерня як засіб професійного вдосконалення шкільних бібліотекарів м. Хмельницького".

     Одним із завдань сучасної школи є підготовка учня до успішної самореалізації в суспільстві: в суспільстві новітніх технологій, в суспільстві креативних людей. Відповідно до цих завдань концепції нової української школи шукають нові форми та методи роботи, впроваджують новітні технології, не тільки педагоги, але й працівники шкільних бібліотек. Саме шкільні бібліотеки, на мою думку, мають перетворитися із звичайних книгозбірень на справжні бібліотечно-інформаційні центри.

     Хочеться згадати слова О. А. Захаренка, педагога, послідовника В. О. Сухомлинського, який говорив: «У наш час багато педагогічних проблем, а врятує нас лише пошук нових методів, прийомів, технологій. Кожен день, кожен рік мають бути несхожими на попередні». Цей рік роботи нашої творчої лабораторії не буде схожий на попередній. Адже, нова школа потребує нового вчителя, нового бібліотекаря, нового учня, які можуть змінити суспільство.

 

     В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек серед учнів 2-х - 4-х класів було проведено конкурс малюнків "Ми читаємо і малюємо". Усі діти творчо підійшли до конкурсу. Було досить важко визначити переможців, адже всі малюнки були чудові.

     Дякуємо всім учасникам за гарні роботи! Переможці нагороджені грамотами. Всі класи нагороджені подяками та отримали в подарунок книгу, тим самим поповнюючи свої класні бібліотечки.

24 жовтня 2016 року

До нашої шкільної бібліотеки завітала малеча з дошкільного закладу № 11 "Золота рибка". Бібліотекар ознайомила дітей з книжковим царством. Дошкільнята залюбки слухали розповідь бібліотекаря та відповідали на запитання.

     Метою відвідування нашої школи було ознайомлення з навчальним закладом, так як на наступний рік діти переступлять поріг нашої дев'ятої.

  В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек був проведений конкурс буктрейлерів "Сучасна українська література" серед учнів старшої школи.

     Буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, що є сучасною формою реклами книги, засобом її просування, заоохочення до читання.

     Всього було представлено 5 робіт. При створенні буктрейлерів було використано відео, ілюстрації, фотографії, інсценізації творів, розвороти книг. Також учні вдало підібрали музичний супровід.

     За результатами конкурсу було визначено 3 кращих буктрейлера!

 

I місце - Андрейчук Богдан, учень 10-А класу

Буктрейлер за книгою І. Роздобудько "Гудзик"

 

II місце - Мотрин Владислав, учень 10-А класу

Буктрейлер за книгою С. Гридіна "Не такий"

 

III місце - Сташевська Аліна, 7-Б клас

Буктрейлер за книгою В. Рутківського «Джури-характерники»

жовтень 2016 рік

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек було проведено акцію "Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом". Найактивнішими виявились читачі 1-х-4-х класів.

     Завдяки акції фонд бібліотеки поповнився різноманітною літературою. Всім учасникам акції, а їх більше 30, буде вручено подяки.

     Дякуємо всім, хто долучився до акції!!!

     Для перегляду книг, які подарували діти створено скрайбінг. Гарного вам просмотру!

11 жовтня 2016 року

Відбулося свято - посвята в читачі. До першокласників завітали гості: Ромашка та Барвінок. Діти познайомились з історією створення книги, грали в цікаві ігри, відповідали на запитання про казкових героїв.

     Бібліотекар розповіла першокласникам про правила поводження з книгою, як потрібно вибирати книжку і що таке абонемент та читацький формуляр.

     І, звичайно, посвята в читачі завершилася проголошенням обіцянки читача.

     В подарунок всі першокласники отримали емблеми читача бібліотеки НВК № 9.

З 3 жовтня по 5 жовтня 2016 року серед учнів 4-х - 5-х класів було проведено бліцопитування "Твоя улюблена книга". Результати анкетування показали, що більшість дітей вибирають книги самостійно, за своїм смаком, мають вдома бібліотечку.Також допомогу при виборі книг їм надають бібліотекарі та батьки. 

23.09.2016 року

Яке місце займає книга у житті сучасного учня? Отримати відповідь на це питання вирішили учитель української мови та літератури Замрій Г. В., учитель зарубіжної літератури Якобчук І. З. та шкільний бібліотекар Сорока О. В. 

     Формою проведення було обрано кріглий стіл, який відбувся сьогодні, 23 вересня в НВК № 9.

     На засіданні учні презентували прочитані твори як українських, так і зарубіжних письменників. Розповідали про свої враження, пережите, демонстрували буктрейлери, цікаві презентації.

     Байдужим не залишився ніхто. Організатори заходу, вражені такою кількістю виступів, різноманіттям жанрів, творів, напрямів, які сподобались читачам, дійшли висновку: школярі не байдужі до сучасної книги. 

09.09.2016 року

Сьогодні до бібліотеки завітали п'ятикласники. В рамках вивчення природознавства діти із цікавістю знайомилися і працювали з довідниками, енциклопедіями та іншою літературою пізнавального характеру.