Архів новин

Я писанка-красуня,

Вся в рисках і квітках.

Красу митців несу я,

Їх славлячи в віках.

Щоби моїм убранством 

Втішалися малі,

Мене кладуть на свято

На пишному столі.

Без мене наше свято

Не буде тим, чим є,

Бо писанка багато

Всім радості дає.

О. Олесь

   

 Маленьке диво на долоні - писанка

 

     Наближається велике свято – Великдень! Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву – Пасха. Його відзначають щороку в Світлу Неділю навесні, вираховуючи за місячно-сонячним календарем. Основними символами свята є Паска і писанка.

    Щоб насолодитися цим святом і відчути його чари, не обов'язково бути віруючим. В цей день церква відкриває ворота і зустрічає всіх бажаючих освятити різні страви (яйця, паски, солодощі). За традицією родичі (рідні та близькі люди) зустрічаються за святковим столом – разом діляться хорошими моментами і насолоджуються життям.

   20 квітня 2016 року викладачем дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Олійник О. В. в читальному залі бібліотеки-філії № 4  було проведено майстер клас «Маленьке диво на долоні - писанка» для дітей 6-А та 6-Б класів НВК № 9. Бібліотекарі познайомили дітей із традиціями святкування Великодня. Оксана Володимирівна розповіла дітям про писанки та їхні види, символи та кольорову гаму, поділилася різноманітними методиками їх створення. Вона кожному юному читачеві допомогла вибрати свій стиль розпису.

       Бібліотекарі також не втримались і взяли до рук пензлики. Всі присутні розмалювали свою писанку. Учні на мить стали художниками та відчули себе народними майстрами. Кожен торкнувся до краси традицій України!

 

         Зав. бібліотеки  Сорока О. В.

 

14.04.2016 року

       Відбувся семінар «Використання інформаційно-комунікативних технологій у роботі шкільної бібліотеки. Відеоскрайбінг.» для методистів та голів методичних об’єднань шкільних бібліотекарів області на базі навчально-виховного комплексу № 9 м. Хмельницького.

      У межах семінару виступили Берека В. Є., ректор Хмельницького ОІППО; Попик О. Ф., проректор з науково-методичної роботи Хмельницького ОІППО; Фарващук В. П., методист бібліотечних фондів Хмельницького ОІППО; Голуб Н. О., методист бібліотечних фондів управління освіти Хмельницької міської ради; Колесник І. В., заступник директора з науково-методичної роботи навчально-виховного комплексу № 9 та Сорока О. В., завідувачка бібліотеки навчально-виховного комплексу № 9.

         Всі ми останнім часом оперуємо терміном «ІКТ», майже кожен бібліотекар має в наявності комп’ютер або ноутбук, без допомоги яких зараз вже роботу бібліотекаря не можна уявити. Сучасні діти – це ІКТ покоління, їх мало чим зараз можна здивувати. І тому, бібліотекар, як майстер своєї справи, має йти в ногу з часом, з кожним кроком все більше вдосконалюватися.

         Інтерес в учасників семінару викликав бібліотечний урок у 2-А класі за темою «Періодичні видання для молодших школярів», на якому були використані різні види комп’ютерних технологій.

         Психолог школи Глухманюк Б. М. провела психологічний тренінг релакс-хвилинку, яка допомагає зняти напруження під час роботи та налаштуватися на позитив.

         Учасники семінару закріпили практичні навички ІКТ-технологій під час роботи в комп’ютерному класі шляхом використання нової методики за програмою «VideoScribe». Застосування такої форми презентації дає змогу зацікавити учнів, залучити їх до обговорення, при цьому розвиває комунікативні навички, креативне мислення та творчий підхід.

         Щиро дякую усім учасникам семінару! Творчої наснаги!

31.03.2016 року

Відповідно плану роботи відбулося засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста.

Тема: «Використання інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки». (Практична робота у творчих групах)

1 група

Створити віртуальну виставку «Усе моє – все зветься Україна»

2 група

Створити інформаційну закладку у вигляді буклету «2016 рік – рік англійської мови в Україні»

3 група

Створити віртуальну виставку з теми «Гумористичні твори українських письменників»

Мета: шляхом практичних занять показати можливості ІКТ у роботі з книгою; сформувати у членів групи віртуальне бачення тематичного матеріалу і навички реалізувати їх через практичне створення різних видів наочності; показати потенційні можливості виховного аспекту створених матеріалів.

Обладнання: ноутбуки, мережа Інтернет, програми Microsoft  Publisher, Microsoft Power Point, Video Scribe, література відповідно до теми.

Процес роботи

1.     Постановка міні-задачи у групі згідно з тематикою.

2.     Практична робота у комп’ютерних програмах.

3.     Підведення підсумків.

4.     Презентація результативності роботи.

5.     Обмін досвідом.

6.     Демонстрація отриманих результатів через мережу Інтернет на сайтах школи, бібліотек.

Висновки

Проведена  форма заняття творчої групи дає можливість ефективно використати сучасні технології у роботі з книгою. Робота у групах за різною тематикою має високу результативність насамперед внаслідок різних видів і методів роботи кожної окремо взятої групи.

          Такий метод сприяє творчому підходу бібліотекарів до вирішення поставленої мети, відпрацюванню навичок системної роботи з ІКТ, формує практичні навички у створенні яскравого за формою і глибокого за змістом вихідного матеріалу.

        Дякую усім за плідну роботу і креативне мислення!

09.03.2016 року

Відбувся конкурс на кращого читця "Шевченківські читання", який проходить щорічно в читальному залі нашої бібліотеки з метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, виявлення обдарованих учнів, вшанування пам'яті Кобзаря. 

    Бібліотекарі розповіли про окремі періоди життя Великого Кобзаря.

    Була організована та представлена книжкова виставка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття" та виставка-кросворд "Життя та творчість Т. Г. Шевченка"

У червні 2015 р. Президент України П. Порошенко заявив, про те, що 2016 рік в Україні буде оголошено роком англійської мови, причому її вивчення має стати одним з пріоритетів у розвитку нашої держави.

Мета - сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

                                                                                Детальніше

18.02.2016 року

Відбулося засідання творчої групи бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів з теми „Інформаційна компетентність читачів”.

· Як зацікавити дитину читанням?

· Методи залучення учнів початкової школи до шкільної бібліотеки. (Виховний захід "Періодичні видання для молодших школярів")

 Мета:

· розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу;

· активізувати інтерес до неї;

· розвивати уміння працювати з періодикою,

· формувати читацьку самостійність;

· практично ознайомити з поняттями «номер журналу», «рік видання», «примірник», «комплект»;

· розвивати навички читання, комунікативні здібності;

· виховувати любов до рідного слова.

 

 

 

 

14 лютого – Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day).

 

Це свято відзначається з 2012 року. Воно об'єднує всіх, хто дарує дітям книги і прищеплює любов до читання.

18.01.2016 року

До бібліотеки завітали старшокласники, учні 9-А класу. З ними була проведена бесіда "Бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури".

Мета: виховувати у читачів інформаційну культуру, вміння користуватися ДБА; надавати дітям бібліотечно-бібліографічні знання.

18.12.2015 року

 

     До нас знову завітали молодші школярі. Приводів для зустрічі було декілька. По-перше, це відкриття тижня початкової школи. Бібліотека вирішила також не залишатись осторонь цього дійства і запросити на захід наших учнів. По-друге, ми стоїмо на порозі Нового року і знову пропливає перед нами карусель зимових свят. Завжди та сама й завжди інакша. Зима - це  веселі забави, кучугури снігу, химерні сніговими, одне слово, свого роду свято душі. Не пригадати легенди про Святого Миколая, не почитати дотепних віршів про зиму ми просто не могли. В черговий раз школярі порадували присутніх знаннями, вразили своїми сімейними традиціями святкування новорічних свят. Активність, щирість, простота, безпосередність, цікавість, наївність – всі ті риси, якими можна охарактеризувати наших розумників.

     Ще одним приводом для зустрічі було ознайомлення з новинками літератури. Бібліотекарі, використовуючи програму VideoScribe, підготували презентацію літератури. Робимо висновок, що дітям подобаються комп’ютерні технології.

     Час сплив дуже швидко… Ми навіть не встигали вислухати всіх бажаючих учнів, адже стільки було відповідей, доповнень.

     Дорогенькі наші читайлики, бажаємо Вам наснаги, терпіння, сили, витримки в новому навчальному семестрі. Рекомендуємо Вам завжди знаходити час на читання, бо як сказав колись відомий філософ Дені Дідро «Люди припиняють мислити, коли припиняють читати».

Веселих свят!

     Відповідно до листа Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 08.12.2015 року №1089 управління освіти Хмельницької міської ради доводить до Вашого відома, що на базі Всеукраїнського передплатного часопису «Артклас» у 2016 році виходять два нових видання: науково-історичні та мистецькі книги серії «Художня культура України» (Передплатний індекс 09636).

     У виданні представлено близько 100 досліджень автора про видатних українських художників ХХ ст., які відомі та знані у світі, проте маловідомі українському читачеві.

     Передплата on-line: http://www.presa.ua/online.

19.11.2015 року

Відбулося чергове засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів міста. У теоретичному блоці колеги взяли активну участь в обговоренні теми «Інформаційно-комунікаційні технології у роботі шкільної бібліотеки». У практичному блоці «Форми використання інформаційних технологій. Відеоскрайбінг.» учасники засідання взяли участь у майстер-класі «Створення скрайбінгу» та створили свій перший скрайбінг.

Шановні колеги! Дякую за увагу і приємне спілкування! До нових зустрічей!

22.10.2015 року

В рамках Місячника шкільних бібліотек було підготовлено та проведено виховний захід "Рушник - оберіг" з учнями 2-А класу.

Мета заходу: ознайомити з рушником, як оберегом, його символічним значенням, традиціями, звичаями, обрядами пов'язаними з рушником. Домогтися глибокого осмислення учнями значення рушника у житті рідного народу, вироблення душевної потреби берегти його як сімейний скарб, бажання вишити свій рушник. Виховувати глибокі почуття любові до батьків, пошани до людей праці, гордість за майстринь, родичів, близьких.

23.09.2015 року

Кожне житло має свій запах. Але запах житла книг, шкільної бібліотеки, особливий, ні з чим не порівнянний. Бібліотека – будинок, де живуть книги, царство казкових героїв. І саме сюди, ми, бібліотекарі НВК №9, запросили в гості наших першокласників. Знайомство пройшло на «ура». Які ж кумедні наші малюки. Приємно було мати з ними розмову. Всі були активними: відповідали, задавали запитання, успішно зіграли у вікторину, активно обговорили мультик про книгу. З впевненістю можна сказати, що дітки розумні, завзяті, готові до сприйняття нової інформації. І не дивлячись на свій ще такий невеликий вік вже багато знають. Цього дня юні читачі отримали емблемки «Читач бібліотеки» і взяли на абонементі свої перші шкільні книги. Ми отримали позитивні емоції від цього знайомства і передали школярам частинку своїх знань про багатство книги.

Тож, наші маленькі першачки, бажаємо вам успіху у навчанні. Читайте, розвивайтесь, збагачуйтесь – адже саме це запорука нашого розвитку,  духовного задоволення собою. Коли ти начитаний,  - ти розумний, цікавий співбесіднику і досягнеш високих результатів.

Чекаємо завжди усіх у нашій бібліотеці.

Шановні відвідувачі сайту!

 

Просимо Вас взяти участь в опитуванні, яке проводиться з метою виявлення вашої думки, яке допоможе внести необхідні корективи в роботу. Адже завдяки мережі Інтернет бібліотеки мають додаткові можливості пристосовувати свої традиційні форми роботи до нових реалій, в тому числі і віртуального спілкування. Дякуємо за розуміння!Анкета. Сайт шкільної бібліотеки - інформація для всіх

14.05.2015 року

     Чотири покоління - бабусі, дідусі, матусі, татусі, діти і онуки - зустрілися на родинному святі "Родина, як зірка єдина", що відбулося в стінах рідної школи під керівництвом.

     Першокласники, під керівництвом вчителя та бібліотекаря, залюбки декламували вірші про своїх матусь, розказували з гордістю про татусів, промовляли слова вдячності бабусям і дідусям, усім присутнім дарували пісні про свою любов.

     Учениця 6-А класу, Жмуд Любов виконала пісню "Молитва про маму", яка викликала у присутніх теплі почуття вдячності й пошани до рідних матусь.

     На завершення свята діти подарували присутнім чудову танцювальну композицію.

     І щиросердні вірші з дитячих вуст, і пісні схвилювали усіх гостей. Підтвердженням цього стали слова подяки від імені батьків.

     Тож нехай пишаються своїми дітьми батьки, нехай нерозривним буде їх родинний союз!

 

22.04.2015 року

Учні 8-Б класу були запрошені у бібліотеку № 4, де відбулися голосні читки «Озвучена книга». 

     Під час заходу бібліотекарі ще раз переконалися, що діти, все ж таки, – саме та категорія, яка найбільше читає. З великим азартом та інтригою в голосі вони розповідали один одному, що вже встигли прочитати, найцікавіші місця зачитували вголос цілими абзацами.

05.03.2015 року

   Відбувся конкурс на кращого читця "Шевченківські читання", який проходить щорічно в читальному залі нашої бібліотеки з метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка, виявлення обдарованих учнів, вшанування пам'яті Кобзаря. 

    Діти різних вікових категорій читають напам'ять поетичні твори Т. Шевченка. 

    Бібліотекарі розповіли про окремі періоди життя Великого Кобзаря.

    Була організована та представлена книжкова виставка "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття" та виставка-кросворд "Життя та творчість Т. Г. Шевченка"

    Переможцями конкурсу стали КОЗЛОВСЬКИЙ ІГОР (учень 9 -А класу) та ЖМУД ЛЮБОВ (учениця 6-А класу).

02.03.2015 року

     8-В клас відвідав дитячу бібліотеку № 4, де було проведено вечір-елегію, присвячений великій українській поетесі Л. Українці -  "Дівчинка з Полісся".


     Детальніше 

18.11.2014 року

    Розпочала свою роботу творча лабораторія "Створення інформаційного ресурсу шкільних бібліотек". Творча лабораторія - простір, де є і навчання, і обмін думками і досвідом, а також отримання професійної і емоційної підтримки. Саме участь бібліотекарів у роботі лабораторії дає значний поштовх для стимулювання професійного й творчого зростання працівників.

05.11.2014 року

     Наша шкільна бібліотека поповнилася новими читачами. Відбулося традиційне свято - "Посвята в читачі". Мандруючи сторінками улюблених казок, другокласники зустрілися з їх героями, які з'являлися на екрані. Бібліотекар познайомив дітей з правилами користування бібліотекою, різноманітними книгами, які пропонуються для юних читачів.

     Наприкінці свята бібліотекарі прийняли від дітей урочисту обіцянку берегти книгу та вручили емблеми читача бібліотеки.

23.10.2014 року

     Сьогодні до шкільної бібліотеки вперше завітали наші першокласники. Учні піднялися на ще одну сходинку на шляху до знань.

30 вересня,

у світлий День

Віри, Надії, Любові

та матері їх Софії, 

Україна святкує державне свято – 

Всеукраїнський день бібліотек.

Дорогі колеги!

   Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!
  Бажаю
Вам, шановні бібліотекарі  міцного здоров'я,  мирного неба над головою, натхнення, дружелюбного взаєморозуміння та підтримки, радості,

родинного затишку, добра і любові.  Хай і надалі Вас не полишає творче натхнення, бажання ділитися з читачами життєвою мудрістю

та нести вічний вогонь книги в їхні серця. 
   Нехай здійснюються всі ваші мрії, а доля дарує незабутні миті щастя! 

 

08.05.2014 року

Із розповіді бібліотекаря першокласники дізналися багато цікавого. Тепер вони знають, що пережили наші діди та прадіди, і цінуватимуть завойований ними мир на рідній землі.

(Виставка-діалог "Дзвони пам'яті Великої Вітчизняної війни")

08.05.2014 року

Пройшов єдиний урок мужності "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" у ході відзначення Дня Перемоги. П'ятикласники з великою увагою слухали розповідь про героїв війни і з хвилюванням діти читали вірші про героїв і подвиги.

     Захід проходив з метою виховувати в молоді повагу до героїчних подвигів співвітчизників, ушанувати пам'ять тих, хто загинув у роки війни; формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління.

 

19.03.2014 року

     На виставку-діалог "Маленьким про Великого Тараса" завітали учні 3-А класу. Відбулося цікаве спілкування з найменьшими читачами нашої бібліотеки. Дуже приємно, що діти багато знають про життя та творчість Великого Кобзаря, із задоволенням читають його вірші, беруть участь в обговоренні матеріалів про дитячі роки поета.

14.03.2014 року

     У традиційному конкурсі читців "Тобі, Тарасе, наша шана", присв'яченому до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, взяло участь 17 учнів 5-10 класів. Серед них 9 хлопців. Найкращими серед 5-8 класів було визнано Жмуд Любов (5-А клас), Завацьких Володимира та Олександра (5-Б клас), Кіт Вероніку (5-В клас), Бурлаку Варвару (6-А клас). У віковій категорії 9-10 класи переможцями стали Пилип'юк Дмитро (9-А клас) та Гнатюк Володимир (9-А клас).

     Для участі у міському конкурсі рекомендовано таких учнів: Жмуд Любов (5-А клас), Гнатюка Володимира (10-А клас), Пилип'юка Дмитра (9-А клас).

Зі святом весни!

В бібліотеці триває акція "Подаруй бібліотеці книгу"

Бібліотека вдячна тим учням, які вже прийняли участь в акції.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Дорогі відвідувачі сайту!

Від щирого серця вітаю вас з Новим роком

та Різдвом Христовим!

Зичу вам міцного здоров'я, творчих натхнень, здійснення ваших професійних планів, особистих бажань та усіх мрій.

Нехай Новий рік та Різдво принесуть вам лише добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, щирих друзів, шану та любов від рідних та близьких вам людей, щасливі та яскраві події.

Бажаю всім усього найкращого!

25.12.2013 року

Працював гурток "Книжкова лікарня" Учні 4-В класу зробили виставку відремонтованих книжок "Вдячні книги". Дякуємо їм!

24.12.2013 року

Учні 4-А класу прийняли участь у Годині спілкування "Не порушуйте наші права". За допомогою книжкової виставки діти познайомились з правами дітей, що записані у Конвенції про права дитини. Захід пройшов цікаво та пізнавально!

19.11.2013 року

Відбулося засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста "Використання ІКТ в шкільній бібліотеці".

Бібліотекарі поповнили знання щодо інформаційних ресурсів, вдосконалили навики у роботі з усіма видами техніки, які є в бібліотеці; навчалися створювати власний інформаційний продукт (рекомендаційний список літератури).

Дякую колегам за співпрацю!

17.10.2013 року

Учні 2-х класів були посвячені в читачі. На наше свято завітали історики. Разом з ними діти здійснили подорож у давнину, побачивши шлях, який пройшла книга від найдавніших часів до сьогодення. А Незнайко та Оксанка засобами інсценізації познайомили присутніх з бібліотекою та її мешканцями - книжками.

09.10.2013 року учні 5-х класів відвідали бібліотечний урок "Каталоги: історія виникнення, види, їх необхідність"

     На уроці ми познайомилися з поняттям "каталог"; довели його значущість у бібліотеках; вивчили види каталогів, їх особливості; продемонстрували види каталогів у шкільній бібліотеці.

02.10.2013 року розпочав свою роботу гурток "Книжкова лікарня"

   Книжкова лікарня

 Лікарями книжок стали учні 4-Б класу. Гуртківці були ознайомлені із планом занять на 1 семестр. 

     Було відремонтовано 42 книжки. Книжки дітям дуже вдячні!

30.09.2013 року

Наша бібліотека - це інформаційний та культурний центр школи.

Так розпочалось стажування слухачів курсів ХОІППО новопризначених заступників з НВР шкіл міста.

Презентація тут